Інформація про організацію і проведення літнього оздоровлення

Інформація

про організацію і проведення літнього оздоровлення

в КУ Сумський НВК № 41

Відповідно до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради   від 18.05.2016 року № 504 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах улітку 2016 року» для організації проведення оздоровчого періоду по навчально-виховному комплексі був виданий наказ: № 130 від 19.05.2016 року «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей дошкільного підрозділу КУ Сумський НВК № 41 улітку 2016 року».

Оздоровлення дітей в літній оздоровчий період – складова частина роботи навчально-виховного комплексу «Райдуга» зі зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей.

У червні функціонувало 4 групи, у липні-серпні – 3 групи, одна з них – раннього віку. Оздоровлено 204 дошкільників, з них:

Назва категорії пільговиків

Загальна кількість дітей пільгової категорії

Із них оздоровлено влітку 2016 року

% від загальної кількості пільгової категорії

Малозабезпечені

8

3

38

Багатодітні

7

5

71

Чорнобильці

2

2

100

Сироти, напівсироти

Діти, позбавлені батьківського піклування

Діти, батьки яких учасники АТО

1

1

100

Для забезпечення успішного літнього відпочинку та оздоровлення дітей були визначені завдання роботи навчально-виховного комплексу на літо:

  • забезпечити максимальне перебування дітей на свіжому повітрі; відповідну тривалість сну для дітей певного віку; проведення загартувальних процедур; достатню рухову активність, насичену рухливими, спортивними іграми, екскурсіями, позитивними емоціями; ефективну освітню роботу з питань особистої безпеки та захисту життя дітей.

  • збагачувати практичний досвід через залучення до різних видів діяльності;

  • продовжити роботу з розвитку у дошкільників позитивного ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з літніми народними та календарними святами;

  • організувати збалансоване харчування та раціональний питний режим.

Адміністрація КУ Сумський НВК № 41 подбала про підготовку приміщень, ігрових та спортивних майданчиків із різноманітним обладнанням, про забезпечення виносними іграшками та інвентарем для природного загартування дітей всіх вікових груп.

Таким чином, проведена відповідна підготовча робота:

  • поповнено, поновлено матеріали на теми «Поради лікаря Нехворійка», «Рекомендації для дбайливих батьків», «Загартування дітей влітку», «На допомогу вихователям: працюємо влітку», розроблено методичні рекомендації «Організація та зміст освітньої й оздоровчої роботи у літній період» ;

  • забезпечено групи дидактичними іграми для занять із дітьми на вулиці;

  • забезпечено групи іграшками для ігор з вітром, піском, водою;

  • проведено інструктаж з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, охорони праці працівників закладу;

  • поновлено та пофарбовано обладнання на ігрових і спортивному майданчиках;

  • замінено пісок у пісочницях.

Віповідно до визначених завдань роботи дошкільного закладу на літній оздоровчий період, було складено та своєчасно погоджено план роботи на літній період.

Завдяки цьому забезпечена систематична, раціональна й ефективна робота всіх підрозділів, служб закладу.

Були проведені семінари, консультації для вихователів та спеціалістів закладу з питань здійснення роботи в оздоровчий період (специфіка роботи з дітьми влітку з розвитку рухів, загартування, ознайомлення з рідною природою, безпеки життєдіяльності), а саме: «Методичні рекомендації по організації загартування влітку», «Інтеграція пошуково-дослідницької роботи з різними видами діяльності дошкільників», «Екологічне виховання дітей і організація праці в природі», «Сонце корисне чи небезпечне», «Коли кусають комахи», «Обережно: гриби та ягоди!», «Організація безпечного проведення занять з фізичної культури влітку», «Музично-виконавська діяльність: сучасні підходи» та інші.

Було оформлено фотоальбом про життя НВК в оздоровчий період, тематичний стенд «Зустрічаємо літо разом».

У період літнього оздоровлення було проведено вивчення стану організації дитячої ігрової діяльності, забезпечення оптимального рухового режиму впродовж дня у формі тематичного контролю.

Працівниками закладу було організовано цілоденне перебування дітей на свіжому повітрі, забезпечення протягом дня повітряного та водного режиму дітей дошкільного віку.

У навчально-виховному комплексі працівниками в повному обсязі були використані сприятливі умови літнього періоду для загартуваня дитячого організму як у повсякденному житті, так і спеціально організованому. Це:

         – ранкова гімнастика та фізкультура на свіжому повітрі;

          – рухливі ігри та піші переходи;

         – сонячні та повітряні ванни;

         – ходіння босоніж;

         – ходіння по «доріжці здоров’я»;

         – обливання ніг прохолодною водою;

         – миття шиї, обличчя, рук до ліктя прохолодною водою;

         – корегуюча гімнастика після денного сну;

         – музично-спортивні розваги та свята.

Проведення загартовуючих заходів, вправ та ігор здійснювали на майданчиках, використовуючи наявне обладнання (басейн надувний) та простір.

Під час проведення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми також широко використовувалось обладнання, виготовлене педагогами та батьками з природного матеріалу (різноманітні масажери,  доріжки для ходьби і бігу).

Створювались оптимальні умови для перебування дітей в приміщенні: протягові провітрювання, щоденне вологе прибирання. Вся навчально-виховна та оздоровча робота здійснювалась на свіжому повітрі. Літній час активно використовувався вихователями для поглиблення знань про рідну природу, рідний край, навколишній світ.

 День розпочинався в дітей з ранкової гімнастики, на прогулянці вони ходили босоніж, приймали повітряно-сонячні ванни, грали в рухливі ігри.

Чільне місце в період оздоровлення займає різноманітна ігрова діяльність дітей.

Свою роботу педагоги планували відповідно до перспективного плану роботи на літній оздоровчий період за тематичними тижнями.

Для всебічного розвитку дітей кожний тиждень та день мав свою тему, що забезпечувало різноманітність завдань та матеріалу. Запропоновано і проведено такі тижні: «Світ навколо мене», «Тиждень образотворчого мистецтва»,  Тиждень здоров’я  «У здоровому тілі здоровий дух», «У світі казок», «Тиждень світу гри-чаклунки», «Тиждень безпеки життєдіяльності»,  «Тиждень літературного мистецтва», «Тиждень шляхетності та поваги», «Тиждень чарівного світу музики», «Тиждень милування рідною природою», «Тиждень спорту і здоров’я», «Тиждень творчості, фантазії, експериментів», «Моя Батьківщина – моя Україна», «Тиждень театрального мистецтва».

Серед тем на кожен день дітям найбільше сподобалися: «День чудес на піску», «День незвичайних пригод іграшок», «День малюнків на асфальті», день казки «Казка вчить, як на світі жить», «День вишуканого одягу та стильної зачіски», «День мильних шедеврів». Всі теми було підібрано для активізації

пізнавальної та рухової активності дітей, формуванню у них комунікативних навичок та збагачення емоційної сфери.

Складено плани проведення музичних та спортивних розваг та свят згідно з темами тижнів та урахуванням державних та календарно-обрядових свят.

Під час планування роботи педагоги виявляли творчість, ініціативу, враховували сучасні вимоги до розвитку, виховання, навчання і оздоровлення дітей дошкільного віку.

Цікавим та змістовним будо дозвілля дітей влітку. В ході оздоровлення були організовані та проведені свята, розваги на свіжому повітрі: свято до Міжнародного Дня захисту «Наше дитинство – найкраща пора», конкурс малюнків на асфальті «Світ очима дітей», музично-спортивні розваги «Зелені свята», «Гра скликає друзів», «День Конституції», «Ой, на Івана, ой на Купала», «Літо – радісна пора», «Дружба нас єднає в коло», «Яблучний Спас» та інші,  конкурс пісочних фігур «Фантазії на піску», розвага до Дня Незалежності України «Ми – діти твої, Україно».

В оздоровчий період лялькові вистави проводились на літній веранді. Були заплановані та проведені заходи з використанням мультимедійної дошки.

Цікаві лялькові вистави «Чарівне дерево», «Дві таємниці», концерти, вікторини, інсценівки, драматизації казок, у яких діти безпосереднього брали участь.

Забезпечення міцного здоров’я дітей неможливо без постійного зв’язку з сім’єю. В оздоровчий період були проведені консультації для батьків: «Організація дитячого дозвілля вдома», «Розпорядок дня у літній період», «Як зміцнити здоров’я дитини влітку», оформлені батьківські куточки з рекомендаціями по БЖД в літній період «Обережно сонце», «Безпека на дорогах». Батьки приймали участь у наших спортивних святах і розвагах.

Велика увага приділялась харчуванню дітей, адже збалансоване харчування є однією з головних умов для нормального росту і розвитку дитини. Харчування було різноманітним, вівся чіткий контроль за якістю харчування, вживанням овочів, фруктів та соків. Були використані овочі і фрукти з городу та саду закладу. Середня вартість харчування складала   16,53 грн (сад)  та  12,10 грн (ясла) на одну дитину в день. Були виділені кошти з місцевого бюджету на літній оздоровчий період 0,60 грн. – дитячий садок, 0,44 грн. – ясла на одну дитину в день.

З метою попередження шлунково-кишкових захворювань впродовж літа суворо дотримувалися санітарно-гігієнічні вимоги до термінів зберігання і кулінарної обробки продуктів харчування.

Протягом  літнього оздоровлення зареєстровані два випадки дитячого травматизму. Тому адміністрації закладу слід посилити контроль щодо попередження травмування дітей в навчально-виховному процесі та побуті.

Велика увага приділялась трудовому вихованню. Діти залюбки працювали на городах, квітниках, у саду.

Плідною та цікавою була робота, яка була проведена на екологічній стежині закладу. У дітей виховувався пізнавальний інтерес, любов та дбайливе ставлення до природи рідного краю. Метеомайданчик став улюбленою зупинкою дітей для проведення метеоспостережень.

Медичним персоналом проводилась належна просвітницька робота серед батьків з питань загартування, організації харчування та відпочинку дітей влітку. Щомісячно видавався санбюлетень: «Лікування ран різного походження», «Вимоги до одягу дітей влітку», «Перша допомога при харчовому отруєнні»; проводились консультації для батьків: «Попередження харчових отруєнь. Перша допомога при харчовому отруєнні», «Засоби боротьби з кишковою інфекцією», «Сонячні опіки та теплові удари», проведено круглий стіл для батьків «Раціональні методи загартування дітей в сім’ї».

         Оздоровлення дітей в КУ Сумський НВК №41 було висвітлено в фотоколажі «Райдужне літо – 2016», батьківських куточках та на Інтернет-сайті закладу.