Як зберегти психологічне здоров’я дитини

Поради практичного психолога для батьків

«Як зберегти психологічне здоров’я дитини»

  •  Розмовляйте з дитиною на всі теми, які її хвилюють. Розпитуйте постійно про всі події, які відбуваються в дитячому садку, в школі. Слідкуйте за її активністю та емоційним станом, ні в якому разі не допускайте перевтоми. Не будьте байдужими до проблем дитини.

  • Не ставте перед дитиною умов, які неможливі для неї. Не змушуйте дитину вчитися краще за всіх, не кожна дитина має здібності до відмінного сприйняття з усіх предметів. Участь в проведенні свят, змагань повинна бути добровільною, за бажанням самого малюка.

  • Переглядаючи шкільні зошити і щоденник, не висловлюйтесь різко, критикуйте, але в міру. Краще зверніться за допомогою до шкільних вчителів. Дитина повинна довіряти вам, а не боятися розповідати про найменші свої невдачі у відносинах з однолітками і викладачами. Активно беріть участь в вирішенні будь-яких конфліктів, щоб ваша дитина не відчувала себе самотньою в цьому величезному світі.

  • Контролюйте зайнятість дитини після уроків. Відвідування великої кількості гуртків і секцій не завжди позначається позитивно на психологічному стані дитини.

  • Слідкуйте за тим, що доставляє радість дитині, а що викликає негативні емоції. Налагодьте хороші взаємини в родині, не допускайте сварок і скандалів на очах дитини. Будьте доброзичливі. Керуйте своїми емоціями, зберігайте рівновагу, психологічне здоров’я залежить від відносин між батьками.

  • Скоротіть тривалість перегляду телевізійних передач та час проведений за комп’ютером, якщо ви стали помічати поганий сон, сильну втому дитини. Створіть комфортне середовище для життя, щоб не спотворювати її емоційний розвиток.