Захворюваність на кір різко зростає

За даними МОЗ України захворюваність на кір стрімко зростає. Найбільші показники захворюваності на кір реєструються в Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Проте у Сумській області зареєстровано 5 випадків кору серед них одна дитина.

Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання ( із 10 контактних людей хворіє 9 ) В основному кором хворіють невакціновані діти, що відвідують дитячі організовані заклади. Для дорослого населення джерелом інфекції є хвора дитина.

Симптомами кору є висока температура, нежить, сльозотечіння, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, проте хворобі можна запобігти — вакцинацією. Вакцинації підлягають діти у віці 1 рік та ревакцинація проводиться дітям 6 років.

Згідно ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” від 06.04.2000 №1645 – 111., «дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його».

Кір картинка